Festival prezentuje běžně nepřístupné objekty různých církví a spojuje diváky prostřednictvím koncertů a doprovodných akcí.
Téma náboženství a s ním spojených konfliktů hýbe odjakživa světem a způsobuje mnoho neshod, v posledních letech znovu eskaluje. Proto realizace podobných smířlivých projektů je podle našeho názoru velmi důležitá k udržení vzájemné tolerance i soužití. Slouží k prezentaci toho, že dokážeme propojit i takto zdánlivě nesourodá témata a přesvědčení a navzájem se poznat, je hlavním cílem našeho projektu. Mezi další cíle patří vzdělávání a osvěta, šance rovněž pro mladé profesionální umělce, prezentace kulturního dědictví a získání finančních prostředků na jeho obnovu a využití, ale také prezentace děl umělců, kteří pro svou víru (náboženskou, politickou) v minulosti trpěli či dokonce zemřeli.
Dobrovolné vstupné je vždy využito na opravu daných památek.


.
Z programu:
Petr Eben (1929-2007)
Písně k loutně
Bohuslav Martinů (1890-1959)
Písničky na jednu stránku
Alexandre Tasman (1897-1986)
Entrée
Hans Krása (1899-1944)
Ukolébavka z dětské opery Brundibár
Jaroslav Ježek (1906-1942)
Vy nevíte co je středověk?
Ezop a Brabenec
Karel Hašler (1879-1941)
Česká písnička
A další.
.
BIO Martin Vydra
Po absolutoriu klasického zpěvu na Pražské konzervatoři v roce 2012 složil úspěšně přijímací zkoušky na HAMU v Praze. Přesto se ale rozhodl změnit obor a nastoupil jako medik na 1. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy. Tři roky se zde vzdělával v medicínském oboru jako student všeobecného lékařství a v roce 2015 se vrátil zpět ke studiu zpěvu na Janáčkovu Akademii múzických umění v Brně.
Během roků studia na konzervatoři, 1. lékařské fakultě či JAMU v Brně, působil v Pražském filharmonickém sboru a uskutečnil několik projektů u nás i v zahraničí jako člen ansámblu Martinů Voices pod vedením Lukáše Vasilka. Spolupracoval s Dětskou operou Praha v projektech Národního divadla, koncertoval s Boni pueri či Pražskými madrigalisty, sólově vystupoval s německým barokním ansámblem Hoffkapele Schloss Seehaus, či s pražským ansámblem Victoria. Účastnil se masterclass na Norské hudební akademii v Oslu a dále se vzdělával u německého tenoristy a cembalisty Johanessa Weisse. Koncertoval v japonském Tokiu, v brazilském Rio de Janeiru či v USA (Chicago, New York a St. Louis). V roce 2023 se vydá na velké brazilské turné s devíti zastávkami.
.
Michaela Katráková je česká operní pěvkyně, sopranistka, která se řadí v současné době mezi naše největší pěvecké naděje. Roku 2004 nastoupila na Pražskou konzervatoř do třídy prof. Brigity Šulcové. Pod jejím vedením získala v srpnu 2008 III. místo v pěvecké soutěži Ad honorem Mozart a v listopadu 2010 se umístila na II. místě v mezinárodní soutěži Pražský pěvec. Pěvkyně dokončila Pražskou konzervatoř absolventským koncertem v červnu roku 2011. Od listopadu r. 2017 ji zaštiťují jedny z nejprestižnějších vídeňských a mnichovských agentur, které dnes patří mezi špičky v operním světě. Díky svému lyricko-koloraturnímu sopránu směřujícímu do mlado-dramatického oboru se především specializuje na italské belcanto. V prosinci 2018 Michaela stála po boku slavného mexického tenoristy Ramóna Vargase a spolu s ním se představila bravurně na Verdi Gala koncertě jako jeho rovnocenná partnerka. Po velkém úspěchu Michaelu přizval samotný Ramon Vargas na zahraniční turné, kde se představí v roli Leonory (Trubadúr – G. Verdi). Turné je plánované v nové sezoně tohoto roku. Michaela působila v divadlech Dutch National opera v Holandsku, Gouda v Holandsku, Státní opeře v Kazani, Státní opeře Praha, Severočeském divadle opera-balet a na dalších významných scénách.